progress_icon

Data założenia postępowania: 2022-05-18

Gmina Jerzmanowice-Przeginia

Rajska 22

32-048 Jerzmanowice

NIP: 6772019451

Osoba kontaktowa:

Aneta Krawczyk

tel:

e-mail: akrawczyk@jerzmanowice-przeginia.pl

Doposażenie obiektów rekreacyjnych w miejscowościach Jerzmanowice i Przeginia

POSTĘPOWANIE NR Z86/521

Tryb postępowania: Podstawowy bez negocjacji

Znak sprawy: IR.271.1.5.2022.AK

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

I. Opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania polegającego na wykonaniu prac budowlanych związanych z inwestycją pn.: „Doposażenie obiektów rekreacyjnych w miejscowościach Jerzmanowice i Przeginia”.
2. Nazwy i kody Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Budowę altan/wiat wolnostojących wraz z elementami małej architektury i zagospodarowaniem terenu w miejscowości Jerzmanowice na działce nr ew. 777/7 obręb Jerzmanowice i w miejscowości Przeginia na działce nr ew. 20/2 obręb Przeginia.
Zakres przedmiotu zamówienia został przedstawiony w specyfikacjach technicznych oraz na załącznikach graficznych - Projekt zagospodarowania terenu, które obejmują:
- wykonanie prac przygotowawczych,
- wykonanie nawierzchni utwardzonej,
- montaż elementów małej architektury,
- wykonanie wiat drewnianych,
- wykonanie fundamentów i posadzki,
- konstrukcje i wykonanie dachu,
- roboty wykończeniowe,
- szata roślinna.
Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zamówienia, rozumiana jako staranność profesjonalisty w działalności objętej przedmiotem zamówienia. Zamówienie obejmuje prace wyszczególnione w opisie przedmiotu zamówienia, odpowiadającej mu części dokumentacji projektowej oraz przedmiarze robót.
4. Zamówienie przewidziane jest jako współfinansowane ze środków UE w ramach PROW na lata 2014-2020. W związku z powyższym informujemy, że w razie wystąpienia opóźnień lub innych okoliczności zawinionych przez Wykonawcę, a skutkujących utratą dofinansowania przedmiotowego zadania przez Zamawiającego, Zamawiający zastrzega sobie możliwość wystąpienia w stosunku do Wykonawcy z roszczeniem o zapłatę utraconego dofinansowania.
5. Zakres przedmiotu zamówienia został określony w specyfikacji technicznej dla zadania inwestycyjnego pn. „Doposażenie obiektów rekreacyjnych w miejscowościach Jerzmanowice i Przeginia”, wykonanej na zlecenie Gminy Jerzmanowice – Przeginia przez ATELIERZMYSŁO Pracownia Projektowa Konrad Zmysło, 32-049 Przeginia 177A, stanowiącej załącznik do niniejszej SWZ.
6. Szczegółowo przedmiot zamówienia został opisany w dokumentacji projektowej - załącznik nr 11 i 12, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarach - załącznik nr 10 do SWZ.
7. Niezależnie od stopnia dokładności i precyzji dokumentów otrzymanych, a definiujących roboty budowlane do wykonania, Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania dobrego rezultatu końcowego. Wszystkie wymiary należy sprawdzić na budowie. Przed rozpoczęciem robót budowlanych należy sprawdzić zgodność projektu – w przypadku domniemania lub pojawienia się nieścisłości lub błędów należy natychmiast powiadomić Zamawiającego i/lub Projektanta.
8. Rysunki i część opisowa są dokumentami wzajemnie się uzupełniającymi. Wszystkie elementy ujęte w opisie, a nie ujęte na rysunkach lub ujęte na rysunkach, a nie ujęte w opisie, winne być traktowane tak, jakby były ujęte w obu. W przypadku rozbieżności w jakimkolwiek z elementów dokumentacji należy zgłosić to Projektantowi za pośrednictwem Zamawiającego, który zobowiązany będzie do pisemnego rozstrzygnięcia problemu.
9. Jeżeli w dokumentacji przetargowej znajdują się nazwy własne materiałów, urządzeń, czy wyposażenia lub jakichkolwiek innych wyrobów i produktów, to służą one jedynie i wyłącznie określeniu pożądanego standardu wykonania i określenia właściwości i wymogów techniczno - użytkowych założonych dla danego typu rozwiązań, nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje. Nie są one w żaden sposób wiążące Wykonawcę do ich stosowania.
10. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia kompletnej dokumentacji odbiorowej (m.in. oświadczenia kierownika budowy o zakończeniu robót, uzgodnienia z właściwymi organami, protokoły sprawdzeń i odbiorów i inne wymagane) oraz dokumentacji powykonawczej.
11. Warunkiem powołania Komisji odbiorowej i dokonania czynności odbiorowej będzie przedłożenie przez Wykonawcę inwentaryzacji powykonawczej wykonanych prac.
12. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W każdym przypadku należy uzyskać akceptację autora projektu i inspektora nadzoru na piśmie.
13. Przed zamówieniem materiałów należy przedłożyć Zamawiającemu karty materiałowe na wbudowane materiały do akceptacji.
14. W cenie oferty należy uwzględnić koszty związane z uporządkowaniem i przywróceniem terenu/ do stanu prawidłowego. Przed wejściem w teren, Wykonawca jest zobowiązany do dokonania dokumentacji fotograficznej i przekazania jej Zamawiającemu na nośniku elektronicznym – płytka CD.
15. Szczegółowy zakres z podziałem na poszczególne zadania, części, czasookresy oraz kwoty wynagrodzenia netto i brutto należne Wykonawcy za wykonane i odebrane elementy, określał będzie „Harmonogram Rzeczowo - Finansowy Robot”, zwany dalej Harmonogramem realizacji przedmiotu umowy. Harmonogram zostanie przygotowany (wypełniony) przez wybranego Wykonawcę przed podpisaniem umowy w formie elektronicznej w postaci pliku Excel (xls), na podstawie złożonej oferty (kosztorysu ofertowego) oraz będzie podlegał zatwierdzaniu przez Zamawiającego.
16. Wszelkie koszty realizacji przedmiotu zamówienia konieczne do poniesienia (opłaty, koszty prac przygotowawczych i porządkowych, koszty ubezpieczenia, organizacji pracy, oznakowania, opracowania i uzgodnienia dokumentacji powykonawczej, a także pozostałe koszty związane z odbiorami wykonanych robót oraz przeprowadzeniem prób i badań technicznych, itp.) w celu prawidłowego wykonania zamówienia, do momentu jego bezusterkowego, protokolarnego przyjęcia przez Zamawiającego poniesie Wykonawca.
17. Materiały z prac przygotowawczych – typu ziemia, humus, gruz itp. Wykonawca zagospodarowuje/zutylizuje we własnym zakresie zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami szczególnymi.
18. Określenie przedmiotu zamówienia, jak w załączonych przedmiarach robót i specyfikacji, nie zwalnia Wykonawcy od dokładnego zapoznania się z dokumentacją techniczną, celem opracowania własnego przedmiaru robót, bowiem przedmiar ten ma stanowić podstawę do sporządzenia kosztorysu ofertowego. Wykonawca, zdając sobie sprawę z prac jakie należy wykonać, ich znaczenia oraz ich rodzaju, zobowiązany jest poprzez wiedzę zawodową w swojej specjalności uzupełnić szczegóły, które mogły być pominięte w dokumentacji, załączonym przedmiarze oraz specyfikacji i uwzględnić je w kosztach.
19. Przedmiary robót należy traktować jako materiał pomocniczy do określenia przedmiotu zamówienia, nie mogą stanowić podstawy do wyceny.
20. W cenie ryczałtowej należy uwzględnić wszystkie koszty niezbędne do zrealizowania przedmiotu zamówienia, wynikające wprost z dokumentacji projektowej, jak również w niej nie ujęte, a bez których nie można wykonać zamówienia.
21. Kosztorys ofertowy należy dołączyć do oferty przetargowej. Z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia, kosztorys ten będzie stanowił materiał poglądowy, informacyjny dla Zamawiającego. Nie będzie stanowił podstawy do oceny ofert.
22. Dane z kosztorysu będą np. podstawą do obliczenia wynagrodzenia Wykonawcy należnego mu z tytułu wykonania części przedmiotu zamówienia w sytuacji ewentualnego odstąpienia od umowy, jak również wynagrodzenia za ewentualne zabezpieczenie przerwanych robót, czy też wyliczeniu wartości robót zaniechanych.
Kosztorys ofertowy będzie stanowił podstawę do obliczania ewentualnych kosztów robót dodatkowych i zamiennych.
23. Podstawą do określenia kwoty ofertowej są w równej mierze opis techniczny dokumentacji, rysunki dokumentacji wszystkich branż, specyfikacje techniczne, SWZ, wiedza zawodowa Wykonawcy oraz obowiązujące normy i przepisy.
24. UWAGA! Przyjęte typy materiałów i urządzeń (wskazane w przedmiarze robót, projekcie budowlanym, specyfikacji technicznej) zostały użyte wyłącznie przykładowo, w celu opisania przedmiotu zamówienia. Wykonawca uprawniony jest do przedstawienia w ofercie materiałów i urządzeń równoważnych, o nie gorszych parametrach. Wykonawca powinien określić ich parametry, celem wykazania, że spełniają warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązania równoważne, zgodnie ze swoją definicją, muszą posiadać parametry oraz spełniać standardy nie gorsze niż produkty podane przykładowo.
25. Inne wytyczne do obliczenia ceny oferty:
Realizacja robót odbywać się będzie wyłącznie z materiałów dostarczanych przez Wykonawcę.
-Integralną częścią SWZ jest dokumentacja techniczna, składająca się z opisu technicznego i części graficznej, warunków technicznych wykonania i odbioru robot budowlanych.
-Prace budowlane należy prowadzić zgodnie z warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlano - montażowych.
26. Stosownie do treści art. 95 ust.1 i 2 PZP Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących poszczególne czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na bezpośrednim (fizycznym) wykonywaniu robót budowlanych opisanych lub wynikających z dokumentacji projektowej, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót oraz przedmiaru robót.
27. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ust. 26 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
1) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania w/w wymogów i dokonywania ich oceny,
2) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania w/w wymogów,
3) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.
28. W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane w ust. 26 czynności w trakcie realizacji zamówienia:
1) oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu Wykonawcy lub Podwykonawcy;
2) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy w/w oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tj. w szczególności bez adresów, nr PESEL pracowników. Imię i Nazwisko nie podlega anonimizacji. Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków, powinny być możliwe do zidentyfikowania;
3) zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez Wykonawcę lub Podwykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umów o pracę za ostatni okres rozliczeniowy;
4) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopię dowodu potwierdzającego zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń, zanonimizowaną w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1).
29. Z tytułu niespełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ust. 26 czynności Zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez Wykonawcę kary umownej w wysokości określonej w istotnych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego. Niezłożenie przez Wykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie żądanych przez Zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ust. 26 czynności.
30. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
31. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
32. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
33. Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia Podwykonawcom.
34. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia
35. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani.
36. Zamawiający zaleca przed sporządzeniem oferty, przeprowadzenie wizji lokalnej na terenie Inwestycji z zastrzeżeniem, że sporządzenie oferty jest możliwe bez odbycia wizji lokalnej i tym samym Zamawiający nie narusza art. 131 ust. 2 ustawy PZP, ustalając termin składania ofert tożsamy z minimalnym terminem składania ofert określonym w ustawie PZP.
37. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
38. Uwaga. Wykonawca winien uwzględnić okoliczności i ewentualne utrudnienia, związane z charakterem obiektu, w którym będą prowadzone prace budowlane.

II. Wymagany termin wykonania zamówienia:
1. Wymagany termin realizacji zamówienia: 5 (pięć) miesięcy licząc od daty podpisania umowy. Za dzień zakończenia uznaje się: dostarczenie kompletu dokumentacji powykonawczej (m.in. oświadczenia kierownika budowy o zakończeniu robót, uzgodnienia z właściwymi organami, protokoły sprawdzeń i odbiorów, atesty, certyfikaty i inne wymagane) wraz z zatwierdzonym przez uprawnionych przedstawicieli Zamawiającego protokołem odbioru końcowego.
2. Przewidywany termin rozpoczęcia realizacji: 5 dni od dnia podpisania umowy.

III. Informacja o warunkach udziału w postępowaniu
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1) nie podlegają wykluczeniu;
2) spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu i niniejszej SWZ.
2. Zamawiający wymaga wykazania przez Wykonawcę spełnienia warunków określonych w art. 112 ust. 2 PZP dotyczących:
1) Zdolności technicznej lub zawodowej.
W celu potwierdzenia warunku Wykonawca winien wykazać:
a) DOŚWIADCZENIE: Wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – tym okresie, co najmniej 2 roboty budowlane o charakterze rekreacyjnym, odpowiadających swoim rodzajem i wartością, robocie stanowiącej przedmiot zamówienia. Za roboty tego samego rodzaju Zamawiający uzna budowę, rozbudowę lub przebudowę obiektu rekreacyjnego o wartości minimum 60 000,00 zł brutto każda robota.
b) KADRA: warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże dysponowaniem osobami, posiadające uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi, w rozumieniu ustawy z dnia 07 lipca 1994 r., Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 2351 ze zm.) lub odpowiadające im uprawnienia budowlane (bez ograniczeń) wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów albo uprawnienia do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, w specjalnościach:
- konstrukcyjno - budowlanej (do pełnienia funkcji kierownika budowy), który pełnił funkcję kierownika budowy i/lub kierownika robót budowlanych lub inspektora nadzoru;
3. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych.
4. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
5. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca, realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów – zał. Nr 7 do SWZ. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby ma potwierdzać, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności:
1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby,
2) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia,
3) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą.
6. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W takim przypadku wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy

IV. Podstawy wykluczenia Wykonawcy z postępowania
1. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia, na podstawie art. 108 ust. 1 PZP, Wykonawcę:
1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 KK,
b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a KK,
c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a KK lub w art. 46 lub art. 48 ustawy z 25.6.2010 r. o sporcie,
d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a KK, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 KK,
e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 KK, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z 15.06.2012r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769),
g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 KK, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 KK, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d KK, lub przestępstwo skarbowe,
h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z 15.06.2012r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
– lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego;
2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo - akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1,
3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że Wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności,
4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne,
5) jeżeli Zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że Wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności, jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z 16.02.2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie,
6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1 PZP, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego Wykonawcy lub podmiotu, który należy z Wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z 16.02.2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
2. Zamawiający przewiduje wykluczenie Wykonawcy z postępowania na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 PZP w następujących okolicznościach:
1) wykluczy Wykonawcę, w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury;
3. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby Zamawiający zbada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy.
4. W przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia zamawiający bada, czy nie zachodzą podstawy wykluczenia wobec każdego z tych Wykonawców.
5. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 ustawy PZP.

V. Wymagania dotyczące wadium
1. Zamawiający wymaga od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości 1500,00 (słownie: tysiąc pięćset złotych 00/100).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert, tj. 03.06.2022 r., godz. 10:00, i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 PZP.
3. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 09.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 310 ze zm.).
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, oddział w Jerzmanowicach - numer rachunku 83 8589 0006 0150 0000 0390 0011, z adnotacją: „Wadium – Nr sprawy: IR.271.1.5.2022.AK ”Doposażenie obiektów rekreacyjnych w miejscowościach Jerzmanowice i Przeginia”.
4. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu, Zamawiający uzna je za wniesione skutecznie jedynie w przypadku wpływu pieniędzy na rachunek bankowy Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 3 pkt 2–4, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
6. Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać nieodwoływalne i bezwarunkowe, na każde żądanie zgłoszone przez Zamawiającego, zobowiązanie gwaranta (poręczyciela) do zapłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 PZP. Ponadto powinien być wskazany termin obowiązywania gwarancji (poręczenia), który nie może być krótszy niż termin związania ofertą.

VI. Termin składania ofert

1. Ofertę należy złożyć w terminie do dnia 03.06.2022r., do godz. 10:00
2. Otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po upływie terminu składania ofert, tj. w dniu 03.06.2022r., roku, godz. 10:30.
3. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
4. Wykonawca składa ofertę, pod rygorem nieważności w postaci elektronicznej, oferta musi być podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem osobistym lub podpisem zaufanym pod rygorem nieważności. Złożenie oferty wymaga od Wykonawcy zarejestrowania się i zalogowania na Platformie zakupowej Zamawiającego dostępnej pod adresem:
https://jerzmanowice-przeginia.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

VII. Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:

a) cena – waga kryterium 60 % ( max. 60 pkt.)
b) okres gwarancji – waga kryterium 40 % ( max. 40 pkt)


Zamawiający informuje o publikacji brakującego załącznika - dokumentacja techniczna- załącznik nr 11 i 12 w zip.
Jednocześnie informujemy, że nie wpływa to na zmianę terminu składania ofert.



                                                                                                                                                                                                                                                                       Jerzmanowice, 26.05.2022r.,

IR.271.1.5.2022.AK

Wszyscy wykonawcy zainteresowani udziałem w postępowaniu


Dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie podstawowym na: Doposażenie obiektów rekreacyjnych w miejscowościach Jerzmanowice i Przeginia.

ZMIANA TREŚCI SWZ

Działając w oparciu o art. 286 ust. 1 PZP, Zamawiający informuje, że zmianie uległy następujące zapisy SWZ:

Zmiana nr 1 (zmiana samodzielnie dokonana przez Zamawiającego):
W Rozdziale VIII. Podstawy wykluczenia wykonawcy z postępowania dodaje się pkt 6 o treści: „Wykonawca podlega wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835)”.

Załącznik nr 2 do SWZ „Oświadczenie Wykonawcy składane do postępowania w sprawie udzielenia zamówienia publicznego” – część III- zostaje dodany pkt 3 o treści:
„Oświadczam, że nie zachodzą w stosunku do mnie przesłanki wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835)”

Załącznik nr 3 do SWZ „Oświadczenie podmiotu trzeciego udostępniającego zasoby” - zostaje dodany pkt 4 o treści:
„Oświadczam, że nie zachodzą w stosunku do mnie przesłanki wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835)”


Jednocześnie Zamawiający informuje, że zmianie ulega termin składania i otwarcia ofert oraz termin związania ofertą.
Nowy termin składania ofert to: 07.06.2022r. godzina 10:00.
Nowy termin otwarcia ofert to 07.06.2022r., godzina 10:30.
Natomiast nowy termin związania ofertą to: 06.07.2022r.

Jednocześnie Zamawiający informuje, że w wyniku dokonanych zmian dokonał również zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu.







Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz



PLN


Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...