I. Opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiot zamówienia stanowi:
Remont drogi gminnej 600210K w km od 0+000 do km 1+296,9 w miejscowości Sąspów, Gmina Jerzmanowice-Przeginia oraz Remont drogi gminnej 600166K na odcinku I w km od 1+064 do km 1+340, na odcinku II w km od 1+346 do km 1+520 w miejscowości Gotkowice, Gmina Jerzmanowice-Przeginia.
UWAGA:
Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania na podstawie
art. 257. ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Z uwagi na fakt, że zadanie dofinansowane będzie ze środków pochodzących z RFRD, Wykonawca oświadcza, że jest świadomy, iż w interesie Zamawiającego jest terminowa realizacja zamówienia. W przypadku niedotrzymania terminu umownego, zachodzi ryzyko utraty dofinansowania i powstania w związku z tym szkody po stronie Zamawiającego.
Wspólny Słownik Zamówień:
Główny kod CPV:
45233000-9 Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
Dodatkowe kody CPV:
45233140-2 Roboty drogowe
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Przedmiotem inwestycji jest remont 2 dróg gminnych na terenie Gminy Jerzmanowice-Przeginia.
Istniejąca nawierzchnia drogi nr 600210K położonej w miejscowości Sąspów jest złym stanie technicznym. Nawierzchnia asfaltowa jezdni posiada liczne nierówności i ubytki powodujące utrudnienia w ruchu pojazdów. Czynniki te w znaczącym stopniu pogarszają warunki bezpieczeństwa użytkowników dróg. Zakres remontu drogi publicznej 600210K obejmuje wyprofilowanie oraz wyrównanie nierówności istniejącej nawierzchni asfaltowej, skropienie emulsją i wykonanie warstwy ścieralnej z asfaltobetonu na odcinku od km 0+000 do km 1+296,9 (odcinek długości 1296,9m). Ze względu na znaczne nierówności odcinkowo należy wykonać frezowanie
i wyrównanie asfaltobetonem. Szerokość jezdni drogi przeznaczona do remontu wynosi 4,00m.
Odtworzenie obustronnych poboczy o szerokości 0,25-0,50m
Istniejąca nawierzchnia drogi nr 600166K położonej w miejscowości Gotkowice jest złym stanie technicznym. Nawierzchnia asfaltowa jezdni posiada liczne nierówności i ubytki powodujące utrudnienia w ruchu pojazdów. Czynniki te w znaczącym stopniu pogarszają warunki bezpieczeństwa użytkowników dróg. Zakres remontu drogi publicznej 600166K obejmuje sfrezowanie istniejącej uszkodzonej warstwy ścieralnej, wyprofilowanie oraz wyrównanie nierówności istniejącej podbudowy nawierzchni asfaltowej, skropienie emulsją i wykonanie warstwy ścieralnej z asfaltobetonu na odcinku od km 1+064 do km 1+687 (z wyłączeniem odcinka od km 1+340 do km 1+346). Łączna długość odcinka przeznaczonego do remontu wynosi 450m. Ze względu na znaczne nierówności odcinkowo należy wykonać frezowanie i wyrównanie asfaltobetonem. Szerokość jezdni drogi przeznaczona do remontu wynosi 4,00m.
Odtworzenie obustronnych poboczy o szerokości 0,25-0,50m
Na remontowanych odcinkach dróg występują skrzyżowania z drogami powiatowymi, gminnymi wewnętrznymi jak również publicznymi, przy remoncie dróg należy nawiązać się wysokościowo do istniejącej nawierzchni dróg oraz do zjazdów indywidualnych z nowo powstałą nawierzchnią
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają:
załącznik nr 10 do SWZ – dokumentacja techniczna
załącznik nr 11 do SWZ – przedmiar robót
2) Gwarancja i rękojmia
· Wymagany okres gwarancji na wykonany przedmiot umowy – min. 60 miesięcy.
· Wymagany okres rękojmi na wykonany przedmiot umowy – 60 miesięcy.
3) Opis części zamówienia
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
4) Dodatkowe informacje
a) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych,
b) Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej,
c) Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej,
d) Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7,
e) Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych,
f) Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu,
g) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych.
5) Rozwiązania równoważne
W każdym przypadku, gdzie przy opisie przedmiotu zamówienia wskazano w niniejszej SWZ oraz załącznikach znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę należy rozumieć, że dopuszcza się stosowanie rozwiązań równoważnych o porównywalnych (nie gorszych) parametrach technicznych, eksploatacyjnych i użytkowych niż te, które wskazano w opisie przedmiotu zamówienia.
Ponadto ilekroć w niniejszej SWZ lub załącznikach opis przedmiotu zamówienia odnosi się do określonych norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i system referencji technicznych, należy rozumieć, iż Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
6) Wymagania w zakresie zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy
Zamawiający określa wymóg w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących niżej wskazane czynności w zakresie realizacji zamówienia.
a) Stosownie do treści art. 95 ust.1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga aby wskazane przez Zamawiającego niżej wymienione czynności w zakresie realizacji zamówienia, były wykonane przez osoby zatrudnione na umowę o pracę, są to:
- przygotowanie frontu robót,
- nadzorowanie jakości, terminowości i zgodności wykonywanych robót,
- zamawianie materiałów niezbędnych do realizacji zamówienia,
- zapewnienie sprzętu niezbędnego do prowadzenia robót,
- kierowanie grupą podległych pracowników,
- nadzór nad prawidłowością wykonywanych robót (m.in. przygotowawczych, ziemnych, rozbiórkowych, brukarskich i wykończeniowych), za wyjątkiem kierownika budowy, kierowników robót.
Obowiązek zatrudnienia wyżej wymienionych osób dotyczy wykonawcy, podwykonawcy, jak i dalszego podwykonawcy. Za brak zatrudnienia ww. osób na umowę o pracę w trakcie realizacji umowy, Wykonawca zapłaci karę określoną w §13 ust. 1 pkt. 8 umowy stanowiącej załącznik numer 9 do SWZ.
b) W dniu podpisania umowy Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia oświadczenia
o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, o których mowa powyżej. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy.
c) Wykonawca zobowiązuje się, iż zarówno on jak i Podwykonawcy będą zatrudniać pracowników wykonujących czynności wskazane w lit. a) w ramach umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy.
d) Wykonawca zobowiązuje się, iż każdorazowo na żądanie Zamawiającego, w terminie przez niego wskazanym, nie krótszym niż 10 dni roboczych, Wykonawca lub Podwykonawca przedłoży do wglądu poświadczone za zgodność z oryginałem kopie umów o pracę zawartych przez Wykonawcę/Podwykonawcę z pracownikami. Kopie umów powinny zawierać informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika.
e) Zamawiający ma prawo kontroli zatrudnienia w/w osób przez cały okres realizacji przedmiotu umowy, w szczególności poprzez wezwanie do okazania dokumentów potwierdzających bieżące opłacanie składek i należnych podatków z tytułu zatrudnienia w/w osób. Kontrola może być przeprowadzona bez wcześniejszego uprzedzenia Wykonawcy lub Podwykonawcy.
f) W uzasadnionych przypadkach, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy lub Podwykonawcy, możliwe jest zastąpienie osoby lub osób wskazanych w oświadczeniu, o którym mowa w lit. b), inną/ymi osobą/ami pod warunkiem, że spełnione zostaną wszystkie wymagania co do zatrudnienia na okres realizacji przedmiotu zamówienia, określone w niniejszej umowie. W takim przypadku postanowienia lit. b – f stosuje się odpowiednio.
7) Informacja o obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań.
Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań.
II. Termin wykonania zamówienia
Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało wykonane w terminie 350 dni od dnia zawarcia umowy.
III. Informacja o warunkach udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia
Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, zamawiający określa następujące warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym;
Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej,
o ile wynika to z odrębnych przepisów
Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej;
Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie.
4)zdolności technicznej lub zawodowej.
W celu potwierdzenia warunku Wykonawca winien wykazać:
a) DOŚWIADCZENIE: Wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył, co najmniej dwie roboty budowlane polegające na remoncie, budowie, przebudowie dróg wraz
z położeniem nowej nawierzchni ścieralnej, o wartość co najmniej 200.000,00 zł brutto każda robota.
b) KADRA: Zamawiający wymaga dysponowania co najmniej jedną osobą na stanowisku Kierownika Budowy, posiadającą uprawnienia budowlane dla kierowania robotami budowlanymi
w specjalności drogowej lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
IV. Podstawy wykluczenia z postępowania
Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp zgodnie z którym:
Art. 108. 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę:
1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a)udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
b)handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
c)o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 lub art. 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie,
d)finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
e)o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
f)powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769),
g)przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
h)o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:
- lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego;
2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki
w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1;
3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną
o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r.
o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
Ponadto zgodnie z art. 109 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 109 ust.1 pkt 4.
Wobec powyższego Zamawiający wykluczy wykonawcę:
a)w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury (podstawa prawna wykluczenia art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp);
Informacja dotycząca samooczyszczenia: – w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2, 5 lub art. 109 ust. 1 pkt 4, jeżeli udowodni zamawiającemu, że spełnił łącznie następujące przesłanki:
1) naprawił lub zobowiązał się do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym poprzez zadośćuczynienie pieniężne;
2) wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania lub zamawiającym;
3) podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu, w szczególności:
a) zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe postępowanie wykonawcy,
b) zreorganizował personel,
c) wdrożył system sprawozdawczości i kontroli,
d) utworzył struktury audytu wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów,
e) wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów.
Zamawiający ocenia, czy podjęte przez wykonawcę czynności są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy, a jeżeli uzna, że nie są wystarczające, wyklucza wykonawcę.
V. Wymagania dotyczące wadium
1) Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 9 000,00 zł (słownie: dziewięć tysięcy złotych).
2) Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą tj. 06.06.2022 r.
3) Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp.
4) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy w banku: Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, oddział w Jerzmanowicach - numer rachunku 83 8589 0006 0150 0000 0390 0011 Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy zamawiającego najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy zamawiającego).
5) Wadium wnoszone w poręczeniach lub gwarancjach należy załączyć do oferty w oryginale
w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu i powinno zawierać następujące elementy:
- nazwę dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji (zamawiającego), gwaranta/poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib. Beneficjentem wskazanym w gwarancji lub poręczeniu musi być Gmina Jerzmanowice- Przegina, ul. Rajska 22, 32-048 Jerzmanowice
- określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem,
- kwotę gwarancji/poręczenia,
- termin ważności gwarancji/poręczenia,
- zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia bezwarunkowo, na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
6) W przypadku, gdy wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium, w przypadku o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp.
7) Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1–5 ustawy Pzp.
8) Przypadki, w których zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami określa art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
VI. Termin składania ofert
1. Ofertę należy złożyć w terminie do dnia 06.05.2022 r. do godz. 10:00
2. Otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po upływie terminu składania ofert, tj. 06.05.2022 r. o godz. 10:30.
Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
Wykonawca składa ofertę, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej oraz podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem osobistym lub podpisem zaufanym pod rygorem nieważności. Złożenie oferty wymaga od Wykonawcy zarejestrowania się
i zalogowania na Platformie zakupowej zamawiającego dostępnej pod adresem: https://jerzmanowice-przeginia.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html
Do oferty Wykonawca zobowiązany jest załączyć kosztorysy ofertowe dla dwóch zadań.
Kosztorysy ofertowe składa się wraz z ofertą, pod rygorem nieważności w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowalnym podpisem elektronicznym, podpisem osobistym lub podpisem zaufanym.
VII. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami:
1.cena – 60%,
2.przedłużenie okresu gwarancji- 40 %.
1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Czas na składanie ofert upłynął...