progress_icon

Data założenia postępowania: 2021-05-05

Gmina Jerzmanowice-Przeginia

Rajska 22

32-048 Jerzmanowice

NIP: 6772019451

Osoba kontaktowa:

Joanna Rozmus-Masłowska

tel:

e-mail: zzzzzz@zzzz_ia.pl

Przebudowa i rozbudowa budynku komunalnego – Ośrodek Zdrowia z inst. wew. elektryczną i gazową ze skróceniem przyłącza gazowego, na dz. nr 882/7 w miejscowości Przeginia, gm. Jerzmanowice-Przeginia

POSTĘPOWANIE NR Z33/28226

Tryb postępowania: Przetarg nieograniczony

Znak sprawy: IR.271.1.4.2021.JRM

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

Opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania polegającego na wykonaniu prac budowlanych związanych z inwestycją pn.: „Przebudowa i rozbudowa budynku komunalnego – Ośrodek Zdrowia z instalacją wewnętrzną elektryczną i gazową ze skróceniem przyłącza gazowego, na dz. nr 882/7 w miejscowości Przeginia, gmina Jerzmanowice - Przeginia".

2.Nazwy i kody Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
45442100-8 Roboty malarskie
45421000-4 Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45430000-0 Posadzki
45310000-3 Roboty w zakresie instalacji elektrycznej
45330000-9 Roboty w zakresie instalacji sanitarnych
45453000-7 Roboty remontowe i renowacyjne
45262500-6 Roboty murarskie i tynkarskie
45262311-4 Roboty betonowe i żelbetowe
45231112-3 Instalowanie centralnego ogrzewania
45261210-9 Wykonanie pokryć dachowych

3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Projektowana przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku komunalnego – Ośrodka Zdrowia zlokalizowana jest na działce nr 882/7 obręb Przeginia, gmina Jerzmanowice – Przeginia. Przebudowa i rozbudowa budynku Ośrodka Zdrowia zakłada m.in. zapewnienie dostępności obiektu dla osób niepełnosprawnych poprzez rozbudowę o klatkę schodową, przebudowę sanitariatów, dostosowanie progów oraz przebudowę poszczególnych pomieszczeń. Dodatkowo planuje się zmianę formy dachu z płaskiego stropodachu na dach dwuspadowy w konstrukcji drewnianej i pokryciem w postaci dachówki ceramicznej. Skrócenie przyłącza instalacji gazowej.
Zakres obejmuje przebudowę i rozbudowę instalacji wewnętrznej wod. – kan., instalacji centralnego ogrzewania, instalacji wewnętrznej gazu.

1) Etap „I”
a) dobudowa nowej klatki wraz z windą – stan surowy:
b) roboty rozbiórkowe,
c) roboty konstrukcyjne,
d) dach – konstrukcja i pokrycie,
e) podjazd dla niepełnosprawnych,
f) stolarka,
g) posadzka W5.
2) Etap „II”
a) roboty wykończeniowe:
- zamurowania,
- tynki i okładziny,
- roboty malarskie,
b) posadzki wykończenie,
c) elewacja,
d) elementy stalowe i ślusarsko – kowalskie,
e) instalowanie windy,
f) wymiana stolarki,
g) poręcze,
h) instalacje sanitarne:
- gazowa,
- c.o.,
- wod.-kan.,
- hydrantowa,
i) instalacje elektryczne:
- piwnice: instalacja gniazd 230V, 380V, oświetlenie awaryjne, oświetlenie podstawowe,
- parter: instalacja gniazd 230V, 380V, oświetlenie awaryjne, oświetlenie podstawowe, koryta kablowe, główny wyłącznik pożarowy, tablice rozdzielcze,
- piętro: instalacja gniazd 230V, 380V, oświetlenie awaryjne, oświetlenie podstawowe, koryta kablowe,
- instalacja odgromowa,
- uziom fundamentowy, połączenia wyrównawcze,
- instalacja elektryczna pozostały zakres: zasilanie windy, linia telefoniczna do windy, oświetlenie szybu windowego, instalacja odgromowa i połączenia wyrównawcze, pomiary.

4. Zamówienie przewidziane jest jako współfinansowane ze środków zewnętrznych Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W związku z powyższym informujemy, że w razie wystąpienia opóźnień lub innych okoliczności zawinionych przez Wykonawcę, a skutkujących utratą dofinansowania przedmiotowego zadania przez Zamawiającego, Zamawiający zastrzega sobie możliwość wystąpienia w stosunku do Wykonawcy z roszczeniem o zapłatę utraconego dofinansowania.
5. Zakres przedmiotu zamówienia został określony w dokumentacji projektowej dla inwestycji:
1) „Projekt budowlany przebudowy i rozbudowy budynku komunalnego – Ośrodek Zdrowia z instalacją wewnętrzną elektryczną i gazową ze skróceniem przyłącza gazowego, nadz. nr 882/7 w miejscowości Przeginia, gmina Jerzmanowice - Przeginia", wykonanej na zlecenie Gminy Jerzmanowice – Przeginia przez Pracownię Architektoniczną Jerzy Tomasz Krakowian, 31-222 Kraków, ul. Kluzeka 5/33, stanowiącej załącznik niniejszej SWZ.Projekt budowlany zatwierdzono i udzielono pozwolenia na budowę Decyzją Starosty Krakowskiego nr AB.V.1.397.2016, z dnia 29.04.2016 r.
2) „Projekt budowlany przebudowa i rozbudowa budynku komunalnego – Ośrodek Zdrowia z instalacją wewnętrzną elektryczna i gazową ze skróceniem przyłącza gazowego. Dotyczy zmiany projektu budowlanego zatwierdzonego decyzją nr AB.V.1.397.2016, z dnia 29.04.2016 r., w zakresie zmiany układu funkcjonalnego, usunięcie schodów istniejących wewnętrznych i zewnętrznych,dz. nr 882/7 obręb Przeginia, gmina Jerzmanowice - Przeginia", wykonanej na zlecenie Gminy Jerzmanowice – Przeginia przez ARCHINOWA Bogusław Kowalski, ul. Lwowska 20/5, 30-548 Kraków.Decyzją Starosty Krakowskiego nr AB.V.1.1307.2016, z dnia 29.11.2016 r., zmieniono ostateczną decyzje pozwolenia na budowę znak: AB.V.6740.1.72.2016.AJ, nr AB.V.1.397.2016, z dnia 29.04.2016 wydaną przez Starostę Krakowskiego dla przedmiotowej inwestycji,
„zmiana decyzji w zakresie:
- projektu zagospodarowania terenu: usunięcie dotychczasowych schodów zewnętrznych,
- projektu arch.-bud.:
zmiana rozbudowywanej części budynki – klatka schodowa będzie obsługiwać również piwnicę,
zmiana układu funkcjonalnego pomieszczeń,
zmiana okien i drzwi
zmiana dachu
doprojektowanie klap dymowych
usunięcie dotychczasowych schodów wewnętrznych
zmiana konstrukcji
zmiana instalacji: wod.-kan., gazu, elektrycznej”.
6. Szczegółowo przedmiot zamówienia został opisany w dokumentacji projektowej - załącznik nr 11 do SWZ, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót - załącznik nr 9 do SWZ, dokumentacji formalno – prawnej - załącznik nr 12 do SWZ.
7. Niezależnie od stopnia dokładności i precyzji dokumentów otrzymanych, adefiniujących roboty budowlane do wykonania, Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania dobrego rezultatu końcowego. Wszystkie wymiary należy sprawdzić na budowie. Przed rozpoczęciem robót budowlanych należy sprawdzić zgodność projektu – w przypadku domniemania lub pojawienia się nieścisłości lub błędów należy natychmiast powiadomić Zamawiającego i/lub Projektanta.
8. Rysunki i część opisowa są dokumentami wzajemnie się uzupełniającymi. Wszystkie elementy ujęte w opisie, a nie ujęte na rysunkach lub ujęte na rysunkach, a nie ujęte w opisie, winne być traktowane tak, jakby były ujęte w obu. W przypadku rozbieżności w jakimkolwiek zelementów dokumentacji należy zgłosić to Projektantowi za pośrednictwem Zamawiającego, który zobowiązany będzie do pisemnego rozstrzygnięcia problemu.
9. Jeżeli w dokumentacji przetargowej znajdują się nazwy własne materiałów, urządzeń, czy wyposażenia lub jakichkolwiek innych wyrobów i produktów, to służą one jedynie i wyłącznie określeniu pożądanego standardu wykonania i określenia właściwości i wymogów techniczno-użytkowych założonych dla danego typu rozwiązań, nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje. Nie są one w żaden sposób wiążące Wykonawcę do ich stosowania.
10. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia kompletnej dokumentacji odbiorowej oraz uzyskania na podstawie stosownego pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu, wydanej przez właściwy miejscowo Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.
W terminie najpóźniej na 60 dni przed umownym terminem zakończenia zadania Wykonawca
rozpocznie procedury odbiorowe ze służbami zewnętrznymi:
- Sanepid,
- Państwowa Straż Pożarna,
- Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego,
- inne jeżeli będą wymagane.
11. Warunkiem powołania Komisji odbiorowej i dokonania ostatniego wpisu do dziennika budowy przez Inspektora Nadzoru będzie przedłożenie przez Wykonawcę inwentaryzacji powykonawczej wykonanych prac.
12. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W każdym przypadku należy uzyskać akceptację autora projektu i Inspektora Nadzoru na piśmie.
13.Przed zamówieniem materiałów należy przedłożyć Zamawiającemu karty materiałowe na wbudowane materiały do akceptacji.
14. W cenie oferty należy uwzględnić koszty związane z uporządkowaniem i przywróceniem terenu do stanu prawidłowego. Przed wejściem w teren Wykonawca jest zobowiązany do dokonania dokumentacji fotograficznej i przekazania jej Zamawiającemu na nośniku elektronicznym – płytka CD.
15. Szczegółowy zakres z podziałem na poszczególne zadania, części, czasookresy oraz kwoty wynagrodzenia netto i brutto należne Wykonawcy za wykonane i odebrane elementy, określał będzie „Harmonogram Rzeczowo-Finansowy Robot”, zwany dalej Harmonogramem. Harmonogram zostanie przygotowany (wypełniony) przez wybranego Wykonawcę przed podpisaniem umowy w formie elektronicznej w postaci pliku Excel (xls), na podstawie złożonej oferty (kosztorysu ofertowego) oraz będzie podlegał zatwierdzaniu przez Zamawiającego.
16. Wszelkie koszty realizacji przedmiotu zamówienia konieczne do poniesienia (opłaty, koszty prac przygotowawczych i porządkowych, obsługa geodezyjna, koszty ubezpieczenia, organizacji pracy, oznakowania, opracowania i uzgodnienia dokumentacji powykonawczej, a także pozostałe koszty związane z odbiorami wykonanych robót oraz przeprowadzeniem prób i badań technicznych, itp.) w celu prawidłowego wykonania zamówienia, do momentu jego bezusterkowego, protokolarnego przyjęcia przez Zamawiającego poniesie Wykonawca.
17. Materiały z rozbiórki Wykonawca zagospodarowuje/zutylizuje we własnym zakresie zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami szczególnymi.
18. Określenie przedmiotu zamówienia, jak w załączonych przedmiarach robót i specyfikacji, nie zwalnia Wykonawcy od dokładnego zapoznania się z dokumentacją techniczną, celem opracowania własnego przedmiaru robót, bowiem przedmiar ten ma stanowić podstawę do sporządzenia kosztorysu ofertowego. Wykonawca, zdając sobie sprawę z prac jakie należy wykonać, ich znaczenia oraz ich rodzaju, zobowiązany jest poprzez wiedzę zawodową w swojej specjalności uzupełnić szczegóły, które mogły być pominięte w dokumentacji, załączonym przedmiarze oraz specyfikacji i uwzględnić je w kosztach.
19. Przedmiary robót należy traktować jako materiał pomocniczy do określenia przedmiotu zamówienia, nie mogą stanowić podstawy do wyceny.
20. W cenie ryczałtowej należy uwzględnić wszystkie koszty niezbędne do zrealizowania przedmiotu zamówienia, wynikające wprost z dokumentacji projektowej, jak również w niej nie ujęte, a bez których nie można wykonać zamówienia.
21. Kosztorys ofertowy należy dołączyć do oferty przetargowej. Z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia, kosztorys ten będzie stanowił materiał poglądowy,informacyjny dla Zamawiającego. Nie będzie stanowił podstawy do oceny ofert.
22. Dane z kosztorysu będą np. podstawą do obliczenia wynagrodzenia Wykonawcy należnego mu z tytułu wykonania części przedmiotu zamówienia w sytuacji ewentualnego odstąpienia od umowy, jak również wynagrodzenia za ewentualne zabezpieczenie przerwanych robót, czy też wyliczeniu wartości robót zaniechanych.
23. Podstawą do określenia kwoty ofertowej są w równej mierze opis techniczny dokumentacji,rysunki dokumentacji wszystkich branż, specyfikacje techniczne, SWZ, wiedza zawodowa Wykonawcy oraz obowiązujące normy i przepisy.
24. UWAGA! Przyjęte typy materiałów i urządzeń (wskazane w przedmiarze robót, projekcie budowlanym, specyfikacji technicznej) zostały użyte wyłącznie przykładowo, w celu opisania przedmiotu zamówienia. Wykonawca uprawniony jest do przedstawienia w ofercie materiałów i urządzeń równoważnych, o nie gorszych parametrach. Wykonawca powinien określić ich parametry, celem wykazania, że spełniają warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązania równoważne, zgodnie ze swoją definicją, muszą posiadać parametry oraz spełniać standardy nie gorsze niż produkty podane przykładowo.

Termin wykonania zamówienia
Wymagany termin wykonania zamówienia:
1. Wymagany termin realizacji zamówienia: 12 miesięcy licząc od daty podpisania umowy, przy czym za dzień zakończenia uznaje się: dostarczenie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, wydanej przez właściwego miejscowo Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wraz ze wszystkimi dokumentami, które były niezbędne do jej uzyskania (m.in. oświadczenia kierownika budowy o zakończeniu robót, uzgodnienia z właściwymi organami, protokoły sprawdzeń i odbiorów i inne wymagane) wraz z protokołem odbioru końcowego.
2. Przewidywany termin rozpoczęcia realizacji: 5 dni od dnia podpisania umowy.

Informacja o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej
1.Postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
2.Sposób porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami
1) W niniejszym postępowaniu komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami odbywa się za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy https://jerzmanowice-przeginia.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html
2) Informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej znajduje się w załączniku nr 13 do SWZ. Opublikowane są również na Platformie pod adresem https://jerzmanowice-przeginia.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html
Korzystanie z Platformy jest bezpłatne.
3) Wszelką korespondencję związaną z niniejszym postępowaniem, należy przekazywać za pośrednictwem Platformy. Korespondencję uważa się za przekazaną w terminie, jeżeli dotrze do Zamawiającego przed upływem wymaganego terminu. Każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdzi fakt otrzymania wiadomości elektronicznej.

Informacja o podmiotowych środkach dowodowych
1.Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych potwierdzających:
1) spełnianie warunków udziału w postępowaniu,
a) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie wraz z podaniem ich rodzaju,wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane - Załącznik nr 5 do SWZ
b) dowody określające, czy roboty budowlane wskazane w wykazie, o którym mowa pod lit. a), zostały wykonane należycie, przy czym dowodami o których mowa są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty.
c) wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrole jakości lub kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacjami na temat ich kwalifikacjizawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami – Załącznik nr 4 do SWZ.
2) Brak podstaw wykluczenia:
a) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 z późn. zm.) z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej –Załącznik nr 6 do SWZ.
b) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Informacji o Działalności Gospodarczej w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 PZP, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru.

Wymagania dotyczące wadium
1. Zamawiający wymaga od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości 10 000,00 zł.
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert, tj. 25.05.2021r., do godz. 9.00, i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 PZP.
3.Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 09.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 310 ze zm.).
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, oddział w Jerzmanowicach - numer rachunku 83 8589 0006 0150 0000 0390 001,z adnotacją: „Wadium – Nr sprawy: IR.271.1.4.2021.JRM „Przebudowa i rozbudowa budynku komunalnego – Ośrodek Zdrowia z instalacją wewnętrzną elektryczną i gazową ze skróceniem przyłącza gazowego, na dz. nr 882/7 w miejscowości Przeginia, gmina Jerzmanowice - Przeginia".

Termin związania ofertą
1.Wykonawca jest związany ofertą 30 dni od upływu terminu składania ofert, przy czym pierwszym dniem związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert, tj. do dnia 25.05.2021 roku.

Sposób składania ofert - za pośrednictwem Platformy: https://jerzmanowice-przeginia.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html
Ofertę należy złożyć w terminie do dnia 25.05.2021, do godz. 9.00
Instrukcja korzystania z w/w Platformy znajduje się z Załączniku nr 13 do SWZ.

Termin otwarcia ofert
Otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po upływie terminu składania ofert, tj. w dniu 25.05.2021roku, godz. 9.30. Otwarcie ofert nastąpi poprzez odszyfrowanie wczytanych na Platformie ofert.

Jerzmanowice, 07.05.2021 r.

Zamawiający:
Gmina Jerzmanowice - Przeginia
ul. Rajska 22
32-048 Jerzmanowice

IR.271.1.4.2021.JRM

Wszyscy wykonawcy
zainteresowani postępowaniem

dotyczy: postępowania pn. Przebudowa i rozbudowa budynku komunalnego – Ośrodek Zdrowia z instalacją wewnętrzną elektryczną i gazową ze skróceniem przyłącza gazowego, na dz. nr 882/7 w miejscowości Przeginia, gmina Jerzmanowice - Przeginia".


ZMIANA TREŚCI SWZ


Na podstawie art. 286 ust. 2 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. poz. 2019 ze zm.) – dalej: ustawa Pzp, Zamawiający modyfikuje treść SWZ w zakresie nr rachunku bankowego, na które Wykonawca powinien wpłacić wadium.

Dokonuje się modyfikacji nr rachunku bankowego:
z nr : „83 8589 0006 0150 0000 0390 001” na: „83 8589 0006 0150 0000 0390 0011”

Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, oddział w Jerzmanowicach - numer rachunku 83 8589 0006 0150 0000 0390 0011, z adnotacją: „Wadium – Nr sprawy: IR.271.1.4.2021.JRM „Przebudowa i rozbudowa budynku komunalnego – Ośrodek Zdrowia z instalacją wewnętrzną elektryczną i gazową ze skróceniem przyłącza gazowego, na dz. nr 882/7 w miejscowości Przeginia, gmina Jerzmanowice - Przeginia".


Zmodyfikowana treść SWZ do pobrania na Platformie Przetargowej.

Zamawiający informuje, że termin składania ofert nie ulega zmianie.

Jerzmanowice, 24.05.2021 r.

Zamawiający:
Gmina Jerzmanowice - Przeginia
ul. Rajska 22
32-048 Jerzmanowice

IR.271.1.4.2021.JRM

Wszyscy wykonawcy
zainteresowani postępowaniem


dotyczy: postępowania pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku komunalnego - Ośrodek Zdrowia z instalacją wewnętrzną elektryczną i gazową ze skróceniem przyłącza gazowego, na dz. nr 882/7 w miejscowości Przeginia, gmina Jerzmanowice - Przeginia".


PYTANIA I ODPOWIEDZI ORAZ ZMIANA TREŚCI SWZ

Na podstawie art. 284 ust. 1 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. poz. 2019 ze zm.) Wykonawca zwrócił się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia (pytania przedstawione w brzmieniu, w jakim otrzymał je Zamawiający).
Zgodnie z art. 284 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający przekazuje wyjaśnienia odnoszące się do pytań zadanych przez Wykonawcę.

Pytanie nr 1:
„W projekcie wykonawczym branży architektonicznej na każdej kondygnacji budynku znajduje się jedna szafka hydrantowa. Projekt instalacji sanitarnych w ogóle nie uwzględnia doprowadzenia wody do tych urządzeń. Proszę o informacje czy w wycenie należy uwzględnić instalacje hydrantową. Jeśli jest ona objęta tym postępowaniem przetargowym, to proszę o udostępnienie rzutów z naniesionymi trasami oraz średnicami rurociągów“.

Odpowiedź nr 1:
Należy uwzględnić instalację hydrantową. Uzupełniono o załączniki graficzne nr 1, 2, 3 – instalacje wod.-kan.



Pytanie nr 2:
„Projekt instalacji sanitarnych zakłada przebudowę przyłącza gazowego wraz ze zmianą lokalizacji szafki gazowej na elewacji budynku. W załączonej dokumentacji formalno-prawnej brak jest uzgodnienia Zakładu Gazowniczego dla takiego rozwiązania. Czy inwestor wystąpił do zarządcy sieci o warunki dla wprowadzania takich zmian w istniejącym przyłączu? Czy przebudowa przyłącza gazowego ma zostać uwzględniona w wycenie, czy będzie rozliczana przez inwestora bezpośrednio z Zakładem Gazowniczym?“

Odpowiedź nr 2:
Wykonawca zapewni wykonanie przekładki instalacji wewnętrznej do skrzynki gazowej. Rozliczenia z Zakładem Gazowniczym leżą po stronie Inwestora.


Pytanie nr 3:
„W projekcie branży sanitarnej znajdują się jedynie opis i rzuty poszczególnych kondygnacji. Brakuje rozwinięcia instalacji wodnej, kanalizacyjnej i grzewczej oraz schematu kotłowni gazowej. Proszę o udostępnienie brakujących rysunków“.

Odpowiedź nr 3:
Projekty instalacji na rzutach są wystarczające do opisu i realizacji zadania. Uzupełniono schemat kotłowni – zał. nr 4.


Pytanie nr 4:
„Na rzutach branży sanitarnej znajdują się zapisy: przyłącz wody/przyłącz kanalizacji sanitarnej wg osobnego opracowania. Projekty przyłącza wody i kanalizacji sanitarnej nie zostały dołączone do dokumentacji przetargowej. Projekt Zagospodarowania Terenu nie uwzględnia żadnych robót wod.-kan. prowadzonych na zewnątrz budynku, a na mapie projektowej nie ma zaznaczonych tras istniejących przyłączy. Proszę o informacje, czy w wycenie należy uwzględnić wykonanie nowych przyłączy wod.-kan. do budynku. Jeśli są one objęte tym postępowaniem przetargowym, to proszę o udostępnienie PZT z naniesionymi trasami oraz średnicami rurociągów“.

Odpowiedź nr 4:
Budynek posiada istniejące przyłącza wod. kan. Nie planuję się ich przebudowy.


Pytanie nr 5:
„W projekcie branży sanitarnej nie uwzględniono podejść wod.-kan. do umywalek w pomieszczeniach: GABINETU STOMATOLOGICZEGO WRAZ Z RTG PKT. oraz STELIZATORNI DLA GAB. STOM. Projekt nie uwzględnia również ogrzewania tych pomieszczeń. Proszę o informacje czy w wycenie należy uwzględnić podejścia instalacyjne i montaż urządzeń w tych pomieszczeniach. Jeśli są one objęte tym postępowaniem przetargowym, to proszę o udostępnienie odpowiednich rzutów branży sanitarnej z uwzględnieniem urządzeń wod.-kan. i grzewczych w tych pomieszczeniach“.

Odpowiedź nr 5:
Podejścia wod.-kan. w wymienionych pomieszczeniach poza zakresem.
W pomieszczeniu gabinetu stomatologicznego należy przewidzieć grzejnik integra typ 22 600/1050, w pomieszczeniu sterylizatornii należy przewidzieć grzejnik integra typ 22 600/750.
(Uwaga: przyjęte typy materiałów i urządzeń (wskazane w przedmiarze robót, projekcie budowlanym, specyfikacji technicznej) zostały użyte wyłącznie przykładowo, w celu opisania przedmiotu zamówienia. Wykonawca uprawniony jest do przedstawienia w ofercie materiałów i urządzeń równoważnych, o nie gorszych parametrach. Wykonawca powinien określić ich parametry, celem wykazania, że spełniają warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązania równoważne, zgodnie ze swoją definicją, muszą posiadać parametry oraz spełniać standardy nie gorsze niż produkty podane przykładowo).


Pytania nr 6:
„Na rzucie piwnicy branży sanitarnej znajduje się zapis: „wszystkie elementy sanitarnej z poziomu piwnicy włączyć za pomocą pompy do ścieków sanitarnych”. Czy rzeczywiście istnieje konieczność pompowania ścieków sanitarnych? Czy poziom posadowienia budynku nie pozwala na grawitacyjne odprowadzenie ścieków? Czy w wycenie należy uwzględniać urządzenia pompowe do ścieków sanitarnych? Jeśli są one objęte tym postępowaniem przetargowym, to proszę o udostępnienie odpowiednich rzutów branży sanitarnej z uwzględnieniem urządzeń pompowych“.

Odpowiedź nr 6:
Brak potrzeby przepompowywania ścieków.


Na podstawie art. 286 ust. 2 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. poz. 2019 ze zm.) – dalej: ustawa Pzp, Zamawiający modyfikuje treść SWZ w zakresie terminu składania ofert oraz terminu wpłaty wadium.

Dokonuje się modyfikacji terminu:
składania ofert z: „25.05.2021 do godz. 9.00” na: „28.05.2021 r. do godz. 9.00”
oraz otwarcia ofert z: „25.05.2021 godz. 9.30” na: „28.05.2021 r. godz. 9.30”


Dokonuje się modyfikacji terminu wpłaty wadium:
z „25.05.2021r., do godz. 9.00“ na „28.05.2021r., do godz. 9.00“

Zmodyfikowana treść SWZ do pobrania na Platformie Przetargowej.

Jerzmanowice, 25.05.2021 r.

Zamawiający:
Gmina Jerzmanowice - Przeginia
ul. Rajska 22
32-048 Jerzmanowice

IR.271.1.4.2021.JRM

Wszyscy wykonawcy
zainteresowani postępowaniem


dotyczy: postępowania pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku komunalnego - Ośrodek Zdrowia z instalacją wewnętrzną elektryczną i gazową ze skróceniem przyłącza gazowego, na dz. nr 882/7 w miejscowości Przeginia, gmina Jerzmanowice - Przeginia".


PYTANIA I ODPOWIEDZI DO TREŚCI SWZ

Na podstawie art. 284 ust. 1 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. poz. 2019 ze zm.) Wykonawca zwrócił się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia (pytania przedstawione w brzmieniu, w jakim otrzymał je Zamawiający).
Zgodnie z art. 284 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający przekazuje wyjaśnienia odnoszące się do pytań zadanych przez Wykonawcę.

Pytanie nr 7:
„Prosimy o przesłanie schematu instalacji centralnego ogrzewania“.

Odpowiedź nr 7:
W załączeniu schemat instalacji C.O. – zał. nr 1, 2,3.
Pytanie nr 8:
„Prosimy o informację czy wykonanie kotłowni gazowej wchodzi w zakres inwestycji? Jeśli tak, prosimy o przesłanie schematu kotłowni wraz z zestawieniem wszystkich urządzeń (wraz z podaniem ich parametrów) niezbędnych do poprawnej pracy instalacji“.

Odpowiedź nr 8:
Tak. W załączeniu schemat kotłowni – zał. nr 4.
Pytanie nr 9:
„Prosimy o weryfikację poprawności dobranych średnic przewodów instalacji centralnego ogrzewania. Zgodnie z dokumentacją projektową na rzutach występują miejsca w których średnice zwiększają się w miarę odległości od kotła gazowego“.

Odpowiedź nr 9:
Instalacje do wykonania zgodnie z projektem.

Pytanie nr 10:
„Prosimy o informację czy instalacja gazowa powinna posiadać aktywny system bezpieczeństwa instalacji gazowej. Jeśli tak prosimy o określenie, jakie elementy powinien zawierać“.

Odpowiedź nr 10:
Aktywny system bezpieczeństwa instalacji gazowej jest wymagany przy kotłach o łącznej mocy powyżej 60 kW. W projekcie zastosowano kocioł o mniejszej mocy.

Pytanie nr 11:
„Prosimy o przesłanie schematu instalacji wodociągowej wraz z uwzględnieniem wszystkich urządzeń niezbędnych do poprawnej pracy instalacji“.

Odpowiedź nr 11:
W załączeniu schemat instalacji wodociągowej – zał. nr 5,6,7.
Pytanie nr 12:
„W projekcie architektury oraz w przedmiarze występują pozycję dotyczące instalacji hydrantowej. Prosimy o potwierdzenie czy instalacja hydrantowa wchodzi w zakres inwestycji. Jeśli tak, prosimy o przesłanie projektu instalacji hydrantowej wraz ze schematem i zestawieniem urządzeń(wraz z parametrami) niezbędnych do poprawnej pracy instalacji (zawory antyskażeniowe, zawory pierwszeństwa)“.

Odpowiedź nr 12:
Odpowiedź została udzielona w pytaniu nr 1 „Pytania i odpowiedzi oraz zmiana treści SWZ” z dnia 24.05.2021 r.
Pytanie nr 13:
„Prosimy o potwierdzenie iż ciśnienie w sieci wodociągowej zostało sprawdzone przez projektanta i jest wystarczająca oraz nie ma konieczności montażu zestawu hydroforowego zarówno na cele wody bytowej jak i hydrantowej“.

Odpowiedź nr 13:
Istniejąca sieć wodociągowa posiada odpowiednie ciśnienie (2,4 barów).

Pytanie nr 14:
„W przedmiarze występują pozycję dotyczące demontaży elementów instalacyjnych. Prosimy o potwierdzenie że wartości zawarte w przedmiarze są poprawne i zgodne ze stanem rzeczywistym“.

Odpowiedź nr 14:
Zgodnie z SWZ przedmiary robót należy traktować jako materiał pomocniczy do określenia przedmiotu zamówienia, nie mogą stanowić podstawy do wyceny.
Określenie przedmiotu zamówienia, jak w załączonych do SWZ przedmiarach robót i specyfikacji, nie zwalnia Wykonawcy od dokładnego zapoznania się z dokumentacją techniczną, celem opracowania własnego przedmiaru robót, bowiem przedmiar ten ma stanowić podstawę do sporządzenia kosztorysu ofertowego. Wykonawca, zdając sobie sprawę z prac jakie należy wykonać, ich znaczenia oraz ich rodzaju, zobowiązany jest poprzez wiedzę zawodową w swojej specjalności uzupełnić szczegóły, które mogły być pominięte w dokumentacji, załączonym przedmiarze oraz specyfikacji i uwzględnić je w kosztach.

Pytanie nr 15:
„W projekcie architektury pojawia się informacja że wentylacja w obiekcie ma opierać się na wentylacji grawitacyjnej oraz na projektowanej instalacji wentylacji mechanicznej“.

Odpowiedź nr 15:
Wentylacja opiera się na istniejącej wentylacji grawitacyjnej, wspomaganej mechanicznie (dotyczy części sanitariatów).

Pytanie nr 16:
„Prosimy o potwierdzenie czy instalacja wentylacji mechanicznej jest w zakresie realizacji inwestycji. Jeśli tak, prosimy o przesłanie projektu instalacji wentylacji mechanicznej, wraz ze schematem oraz zestawieniem urządzeń (wraz z parametrami) niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania“.

Odpowiedź nr 16:
Nie jest.

Pytanie nr 17:
„Prosimy o podanie przykładowych typów urządzeń sanitarnych (bateria umywalkowa, bateria zlewozmywakowa, umywalka, miska WC, pisuar)“.

Odpowiedź nr 17:
Urządzenia sanitarne powinny spełniać wymogi jak dla ośrodka zdrowia i posiadać odpowiednie atesty.

Pytanie nr 18:
„Prosimy o podanie większej ilości informacji na temat windy“.

Odpowiedź nr 18:
W załączeniu schematy windy – zał. nr 8, 9, 10, 11. Zamawiający udostępnił całość posiadanej dokumentacji dotyczącej windy.

Zamawiający informuje, że termin składania ofert nie ulega zmianie.



Wyjaśnienia i/lub zmiana treści SWZ:



Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz





Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...