progress_icon

Data założenia postępowania: 2022-10-28

Gmina Jerzmanowice-Przeginia

Rajska 22

32-048 Jerzmanowice

NIP: 6772019451

Osoba kontaktowa:

Aneta Krawczyk

tel:

e-mail: akrawczyk@jerzmanowice-przeginia.pl

„Rozbudowa sieci kanalizacyjnej w gminie Jerzmanowice-Przeginia” dla odcinków w miejscowości Jerzmanowice i Sąspów przy drodze krajowej DK 94

POSTĘPOWANIE NR Z95/521

Tryb postępowania: Podstawowy bez negocjacji

Znak sprawy: IR.271.1.13.2022.AK

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

I. Opis przedmiotu postępowania i zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z wykonaniem robót budowlanych w oparciu o posiadany przez Gminę projekt i pozwolenie na budowę dla poniżej wskazanych odcinków:
- „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jerzmanowice”
- „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Sąspów”.
3.2.2 Ponadto zamówieniem objęte są również odcinki nie posiadające projektu budowlanego i aktualnego pozwolenia na budowę dla których wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia projektu w oparciu o załączony do SWZ program funkcjonalno – użytkowy (PFU)
Planowana do wykonania sieć należy wykonać metodą wykopu otwartego oraz miejscami metodą bezwykopową.
Ze względu na ukształtowanie terenu i brak możliwości grawitacyjnego odprowadzenia ścieków z gospodarstw w ramach przedsięwzięcia należy wykonać sieciowe oraz lokalne przepompownie ścieków z odprowadzeniem kolektorem tłocznym do kanalizacji grawitacyjnej lub włączenia dotłoczenia do kanalizacji tłocznej. Przyłącza kanalizacyjne od budynków do lokalnej przepompowni ścieków należy wykonać z rur PVC 160mm. Zbiorniki przepompowni należy wykonać zgodnie z opisem w dokumentacji projektowej i PFU.
Łączna długość kanalizacji sanitarnej wg projektu budowlanego wynosi : 10,1 km kanalizacji grawitacyjnej z PCV i PE, 1,8 kanalizacji tłocznej z PE oraz 4 pompownie sieciowe i 20 pompowni przydomowych. Dodatkowo w ramach przedsięwzięcia należy wykonać w formule „zaprojektuj i wybuduj” zakres opisany w PFU który dotyczy wykonania sieci grawitacyjno-ciśnieniowej. Zakres do wykonania obejmuje odcinki opisane a załącznikach do PFU których łączna długość wynosi 1,9 km sieci kanalizacji grawitacyjnej wraz z odejściami do budynków z PCV i PE a także 1 szt. pompowni z wyposażeniem wraz z kanałem tłocznym o dł ok. 250 mb.
Zakres rzeczowy określony został w projektach budowlanych wraz z załącznikami, opiniach i uzgodnieniach, Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót.

Zamówienie przewidziane jest jako współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – II edycja oraz z uzupełnienia subwencji inwestycje kanalizacyjne. W związku z powyższym informujemy, że w razie wystąpienia opóźnień lub innych okoliczności zawinionych przez Wykonawcę, a skutkujących utratą dofinansowania przedmiotowego zadania przez Zamawiającego, Zamawiający zastrzega sobie możliwość wystąpienia w stosunku do Wykonawcy z roszczeniem o zapłatę utraconego dofinansowania.
Wykonawca przed przystąpieniem do realizacji robót budowanych zobowiązany jest do uzyskania zezwolenia zarządcy drogi na zajęcie pasa drogowego, dotyczącego prowadzenia robót w pasie drogowym oraz na umieszczenie w nim urządzenia.
Wykonawca zobowiązany jest do opracowania projektu organizacji ruchu, oznakowania i zabezpieczenia robót na czas ich prowadzenia.
Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami i normami, na podstawie opracowanej dokumentacji oraz projektu wykonanego wg zaleceń PFU
Wykonawca zapewni prawidłowe wykonanie wszystkich prac związanych z realizacją przedmiotu umowy zgodnie z dokumentacją oraz z aktualnie obowiązującymi normami, prawem budowlanym wraz z aktami wykonawczymi i innymi obowiązującymi przepisami a w szczególności Prawo Budowlane wraz z aktami wykonawczymi.
Wykonawca wykona dokumentację powykonawczą zgodnie z art. 3 pkt. 14 ustawy Prawo budowlane wraz z kompletem atestów, certyfikatów i deklaracji zgodności na wbudowane materiały i urządzenia.
Jako zrealizowanie przedmiotu umowy rozumie się wykonanie wszelkich prac i robót składających się na przedmiot umowy, w przypadku wymogu dopuszczenia przedmiotu umowy do użytkowania dopełnienie wszelkich przewidzianych prawem czynności z tym związanych oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie bądź skutecznego zawiadomienia właściwego organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy i przekazanie wraz z kompletem dokumentacji powykonawczej Zamawiającemu.
Za termin realizacji przedmiotu umowy uznaje się datę wskazaną w protokole odbioru końcowego przedmiotu umowy, podpisanego przez Zamawiającego oraz Wykonawcę.
Zamawiający dopuszcza skrócenie terminu realizacji przedmiotu umowy.
Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia harmonogramu rzeczowo-finansowego oraz kosztorysu ofertowego opracowanego wg zaleceń opisanych w OPZ nie później niż na dzień podpisania umowy.
Wspólny Słownik Zamówień:
Dla robót podstawowych:
45000000-7 - Roboty budowlane
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków.
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
Dla robót towarzyszących:
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli-
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1- Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

II.Termin rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy:
1. Rozpoczęcie wykonywania umowy nastąpi w dniu jej podpisania.
2. Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot umowy tj. wszystkie czynności nim objęte, w terminie do 29.11.2024 r.

III. Warunki udziału w postępowaniu:
1. Zdolność techniczna lub zawodowa:
1) Warunek zostanie spełniony jeżeli wykonawca oświadczy, że w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej:
- 1(jedną) robotę budowlaną odpowiadającą przedmiotowi niniejszego zamówienia, w szczególności w zakresie co najmniej jedno zamówienie polegające na wybudowaniu sieci kanalizacyjnej lub wodociągowej o łącznej nie mniejszej niż długości 7 km oraz wykonał co najmniej jedno zadanie polegające na zaprojektowaniu sieci kanalizacyjnej lub wodociągowej o długości min. 1 km. UWAGA: Zamawiający uzna za spełniony warunek jeżeli wykonawca wykaże się jednym zadaniem wykonywanym w formule zaprojektuj i wybuduj w którym wykonał projekt i budowę
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełniana podstawie oświadczenia wykonawcy
Przez jedno zadanie Zamawiający rozumie wykonanie robót w ramach jednej umowy.
Warunek ten nie podlega sumowaniu, co oznacza że jeden wykonawca musi wykonać co najmniej 1 zadania o których mowa w opisie warunku. W przypadku wykonawców składających wspólną ofertę lub w przypadku, gdy wykonawca składający ofertę do spełnienia niniejszego warunku korzysta z potencjału podmiotu trzeciego, koniecznym jest wykazanie posiadania wymaganego doświadczenia przez odpowiednio:
a) co najmniej jednego wykonawcę wchodzącego w skład zespołu wykonawców, którzy składają wspólną ofertę,
b) podmiot trzeci na którego zasoby w celu spełnienia warunku powołuje się wykonawca składający ofertę.
Jeśli Wykonawca biorący indywidualnie lub wspólnie udział w postępowaniu polegał na doświadczeniu grupy wykonawców, której był członkiem przy innym zamówieniu, a skład grupy wykonawców jest inny niż w niniejszym postępowaniu, zobowiązany jest wykazać swój faktyczny udział w realizacji zamówienia, które potwierdza jego doświadczenie.
2) Warunek zostanie spełniony jeżeli wykonawca oświadczy, że dysponuje osobami, które będą realizować zamówienie tj.: co najmniej jedną osobą, która będzie pełnić funkcję kierownika budowy spełniającą następujące wymagania:
- uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie przepisami Prawa budowlanego,
- doświadczenie w kierowaniu robotami z zakresu robót budowlanych instalacyjnych (sieciowych).
2. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie wyznacza warunków w tym zakresie.
3. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający nie wyznacza warunków w tym zakresie.
4. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie wyznacza warunków w tym zakresie.
5. Zamawiający nie przewiduje podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 109 ust. 1 ustawy

IV. Wymagania dotyczące wadium: Wykonawca, najpóźniej przed upływem terminu składania ofert, winien wnieść wadium w wysokości wynoszącej kwotę 50 000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100)

V. Termin związania ofertą: Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 13.12.2022 r.

VI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert
1. Oferty należy składać do dnia 14.11.2022 r., do godz. 11:00:00,
2. Otwarcie ofert nastąpi dnia 14.11.2022 r., godz. 11:15:00.

VII. Opis kryteriów oceny ofert
Kryterium nr 1: Cena oferty (z podatkiem VAT) na którą powinny się składać wszelkie koszty ponoszone przez wykonawcę
Waga kryterium: 60 pkt
Kryterium nr 2: Okres gwarancji zaoferowany w ofercie
Waga kryterium: 40 pkt

VIII. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana zobowiązany będzie wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny brutto podanej w ofercie.

IX. Zamawiający nie przewiduje składania ofert częściowych.


ODPOWIEDZI NA PYTANIA DO TREŚCI SWZ
Jerzmanowice dnia 08.11.2022 r.

Zamawiający
Gmina Jerzmanowice - Przeginia
ul. Rajska 22
32-048 Jerzmanowice
tel. 12 3895247
fax. 12 3895521

email:gmina@jerzmanowice-przeginia.pl
strona internetowa:http://www.jerzmanowice-przeginia.pl/

Kierowane do: wszyscy zainteresowani ubieganiem się zamówienie w postępowaniu Z95/521 znak: IR.271.1.13.2022.AK

Zamawiający informuje że wpłynęły zapytania do wszczętego postępowania: Z95/521znak IR.271.1.13.2022.AK pn. „Rozbudowa sieci kanalizacyjnej w gminie Jerzmanowice-Przeginia” dla odcinków w miejscowości Jerzmanowice i Sąspów przy drodze Krajowej DK 94.

1) W związku z faktem, że większość kolektorów umieszczonych jest w pasie dróg gminnych, prosimy o wyjaśnienie w jakim zakresie należy odbudować nawierzchnie dróg gminnych, gdyż z załączonej dokumentacji w postępowaniu przetargowym nie wynika jednoznacznie, czy nawierzchnie dróg w których mają być umieszczone kolektory kanalizacyjne mają być odbudowane na całej szerokości jezdni, czy tylko w zakresie prowadzonych prac. Prosimy o wskazanie, jaka ma być grubość nawierzchni warstwy wiążącej i grubość nawierzchni warstwy ścieralnej odtwarzanych nawierzchni asfaltowych?

Odpowiedź: Przy wykonywaniu wykopów w drogach gminnych o nawierzchni żwirowej nawierzchnię należy odtworzyć do stanu poprzedniego w obszarze zrealizowanego wykopu. Dla dróg o nawierzchni asfaltowej odtworzenie również powinno nastąpić dla obszaru wyciętego pod wykop w nawiązaniu do istniejącej nawierzchni. Odtworzona nawierzchnia powinna się składać z podbudowy mieszanek kruszywa kliniec/tłuczeń. Nawierzchnia bitumiczna grubością powinna nawiązywać do grubości istniejącej nawierzchni . Dla większości dróg w których umieszczane będą kolektory kanalizacyjne grubość nawierzchni bitumiczne wynosi 5 cm warstwa wiążąca oraz 4 cm warstwa ścieralna.

2) Czy Zamawiający na zakresie, dla którego jest zatwierdzona dokumentacja projektowa dopuszcza zmianę technologii wykonania robót ziemnych z metody wykopowej na metodę bez wykopową.

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza zmianę technologii z wykopowej na bezwykopową pod warunkiem zachowania właściwości technicznych wykonywanego kolektora oraz pod warunkiem akceptacji zmiany przez projektanta w ramach nadzoru autorskiego.

3) Dla zakresu objętego PFU – w związku z brakiem opracowania dokumentacji geotechnicznej dla tegoż zakresu – czy w koszcie wykonania sieci należy uwzględnić koszt kłucia skały?

Odpowiedź: Dla zakresu objętego PFU gdzie w ramach zamówienia należy wykonać projekt oraz roboty budowlane wykonawca powinien przewidzieć oceniając stopień trudności odspajanie gruntów/skały w kategorii minimum VIII .

4) W związku z brakiem informacji dotyczącej posiadanego przez Zamawiającego/Użytkownika istniejącego systemu zdalnego sterowania i monitoringu oraz jak również brakiem zapisów w udostępnionej dokumentacji przetargowej – prosimy o jednoznaczne stanowisko w tychże kwestiach – co do pompowni sieciowych jak i przydomowych.

Odpowiedź: W związku z faktem że pompowanie wykonywane w ramach zamówienia powinny być włączone do istniejącego systemu działającego w gminie Jerzmanowice Przeginia pompownie nowo wykonane powinny być włączone do systemu i posiadać wyposażenie w AKPiA i elektryczną w następującym zakresie :
I. Pompownie sieciowe.
Instalacja elektryczna zalicznikowa, system sterowania i system telemetrycznego monitoringu
Zasilanie i instalację elektryczną należy wykonać na odcinku od złącza kablowego w kierunku instalacji odbiorcy.
Wymagania dla systemu sterowania i systemu telemetrycznego monitoringu:
a. Wyposażenie szafy sterowniczej:
- obudowa z tworzyw sztucznych zamykana na klucz – stopień ochrony IP 65 do zabudowy na zewnątrz
- podstawa (wspornik) szafy
- sterowanie w trybie automatycznym oparte na sterowniku przemysłowym
- moduł telemetryczny GSM/GPRS
- sygnał sterujący (sonda hydrostatyczna + dwa regulatory pływakowe)
- licznik godzin pracy pomp (dla każdej pompy osobny, realiz. w sterowniku PLC)
- zabezpieczenie zwarciowe i przeciążeniowe
- zabezpieczenie różnicowo-prądowe
- zabezpieczenie silnika przed przegrzaniem i nadmiernym prądem
- kontrola kolejności i symetrii faz zasilania
- zabezpieczenie przed zanikiem fazy zasilającej
- zabezpieczenie przed suchobiegiem pompy
- sygnalizacja świetlna i dźwiękowa stanów alarmowych
- gniazdo 230 V
- dla mocy ≥ 5,5kW - rozruch soft – start
- grzałka z termostatem
- połączenia wyrównawcze
- gniazdo do agregatu
b. Szafa posiada wewnętrzną tablicę synoptyczną, na której umieszczone są:
- przełącznik trybu pracy RĘCZNA-WYŁĄCZONA-AUTOMATYCZNA
- wyłącznik główny
- lampki kontrolne:
§ zasilanie i kolejność faz poprawna ( zielona)
§ praca pompy (zielona- dla każdej pompy osobna)
§ awaria - w przypadku jakiegokolwiek stanu alarmowego w przepompowni (czerwona)
§ awaria - zabezpieczenie pomp (czerwona dla każdej z pomp osobna)
§ sonda hydrostatyczna + 2 awaryjne pływaki
Automatyka sterująca zapewnia naprzemienne załączanie się pomp, a w przypadku dużego napływu cieczy obie pompy pracują jednocześnie.
Szafy muszą posiadać Certyfikat Zgodności CE oraz Certyfikat ze znakiem bezpieczeństwa „B”.
c. Zastosowanie sterownika zarządzającego pracą przepompowni i zapewniającego komunikację ze stacją bazową poprzez pakietową transmisję GPRS:
- wyświetlacz umożliwiający prezentowanie i zmianę podstawowych parametrów pracy przepompowni
- kontrolki informujące o stanie zasilania, sieci, komunikacji GSM/GPRS oraz aktywności portu RS232/RS485
- 16 tranzystorowych wejść binarnych
- 12 tranzystorowych wyjść binarnych
- 1 wejście analogowe 4…20mA – do podłączenia sondy hydrostatycznej na podstawie, której uruchamiane są pompy
- 2 wejścia analogowe 4…20mA – do podłączenia przekładników prądowych
- 1 wejście analogowe 0…10V – jako rezerwa
- komunikacja – port szeregowy RS232 / RS485 z obsługą protokołu MODBUS RTU/ASCII w trybie master lub slave
- modem GSM/GPRS
- konstrukcja umożliwiająca montaż na szynie DIN 35mm
d. Funkcje jakie mają być realizowane przez sterownik:
- naprzemienna praca pomp, sterowana na podstawie:
§ sondy hydrostatycznej
§ pływaków – w przypadku awarii sondy
§ sterowania ręcznego
- kontrola zabezpieczeń termicznych i wilgotnościowych pomp
- potwierdzenie pracy pomp
- ograniczenie liczby załączeń pomp w cyklu godzinnym
- ograniczenie czasowe jednego cyklu pracy pompy
- zabezpieczenie zestawu pompowego przed:
§ sucho biegiem
§ awarią zasilania
§ awarią sondy hydrostatycznej
§ nieautoryzowanym otwarciem drzwi rozdzielni
§ zliczanie czasu pracy oraz ilości załączeń każdej pompy
§ automatyczne dołączenie kolejnej pompy w przypadku wystąpienia awarii pompy pracującej
- możliwość blokady pracy równoległej pomp
- zabezpieczenie przed uruchomieniem pomp w przypadku przywrócenia zasilania przy jednoczesnym wystąpieniu poziomu alarmowego
- pomiar natężenia prądu z przekładników
- możliwość pakietowej transmisji danych GPRS oraz wysyłanie komunikatów alarmowych w postaci SMS na wybrane numery telefonów komórkowych
- konfiguracja oraz podgląd bieżących ustawień i parametrów pracy na wyświetlaczu LCD
Obok każdej przepompowni należy zabudować słup oświetlenia terenu typu parkowego.

II. Pompownie przydomowe .
W przypadku pompowni przydomowych wyposażenie telemetryczne powinno być ograniczone do wysyłanie komunikatów alarmowych w postaci SMS na wybrane numery telefonów komórkowych






Wyjaśnienia i/lub zmiana treści SWZ:



Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz



PLN


Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...